Неділя, 08.12.2019, 06:47

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Ви можете самостійно зареєструвати свою дитину для зарахування в дошкільний навчальний заклад м.Запоріжжя скориставшись електронною реєстрацією.

Для цього Вам необхідно зайти на сайт "Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади" за адресою: http://reg.isuo.org/

Інструкція з електронної реєстрації для батьків

Відео інструкція по електронній реєстрації для батьків

Після внесення відомостей про дитину із даними про одного з батьків та зазначенням Вашої електронної пошти завантажте електронну копію Свідоцтва про народження та документа, що підтверджує пільги для влаштування в ДНЗ. Якщо внесені Вами дані та дані електронних копій документів співпадають, то заявка отримує постійну реєстрацію за датою її подання, про що буде надіслано повідомлення на вказану Вами електронну пошту.

Якщо Ви не маєте можливість завантажити електронні копії вищевказаних документів, то впродовж 10 днів після самостійного внесення відомостей про дитину надайте оригінали вказаних в заяві документів завідувачу обраного ДНЗ або територіальному реєстратору, який знаходиться у територіальному відділі освіти Комунарського району за адресою: 69027, м.Запоріжжя, вул.Степова,17, тел. (061)222-30-65. Години прийому: 9:00 - 12:00 (пн.), 15:00 - 17:00 (вівт.), або адміністратору Реєстру, який знаходиться в управлінні освіти і науки департаменту за адресою: проспект Соборний,214, тел. (061)224-38-12.

У разі відсутності можливості самостійно подати електронну заявку, Вам необхідно звернутися з оригіналами документів (Свідоцтво про народження /документи, що підтверджують встановлені для влаштування в ДНЗ пільги/) до завідувача обраного ДНЗ або територіального реєстратора, або до адміністратора Реєстру. Відповідальна особа виконає заповнення заявки у Вашій присутності.

Звертаємо Вашу увагу: для реєстрації своєї дитини Ви маєте можливість подати заявку лише в один дошкільний навчальний заклад.

Довідки за телефоном: (061)224-38-12

Як допомогти дітям адаптуватися до умов дошкільного освітнього закладу

Рекомендації для батьків

Багатьом із нас знайома ситуація: малюк починає відвідувати дошкільний заклад, і ця подія стає справжнім випробуванням для всієї родини. Дитина плаче, вередує, відмовляється їсти й залишатися в групі.

Як полегшити адаптацію малюка до дошкільного закладу? У якому віці дитина готова ходити в дитсадок? Яких фраз варто уникати в розмові з дошкільником, аби звикання до нових умов відбулося легко й безболісно?

Пропонуємо розібратися разом.

Як почувається дитина в процесі адаптації до дошкільного закдладу?

В період звикання до нових обставин психіка та організм малюка перебувають у сильному напруженні. Дитина переживає стрес, що проявляється у вигляді:

• негативних емоцій (гнів, сум, страх);
  • сліз, капризів, агресії; «втрати навичок» — деякі діти можуть «забути», як це користуватися виделкою, ходити «на горщик» тощо;
  • зниження соціальної активності;
  • погіршення мовлення;
  • змін у руховій активності (деякі діти стають надміру активними, інші — уповільненими);
  • погіршення або втрати апетиту;
  • нічних жахіть;
  • ослаблення імунітету.

До того ж, у період адаптації до садочка, як правило, в дітей виникає багато страхів. Найбільш поширеними є:

1. Страх розлучатися з мамою.

2. Тривога й дискомфорт від перебування в нових умовах.

3. Страх залишатися з незнайомими, чужими людьми.

4. Тривога, що батьки можуть не прийти.

Ці страхи дитини є обґрунтованими, але ресурс на подолання тривог — у кожного дошкільника різний.

Скільки триває адаптаційний період?

Тривалість адаптаційного періоду залежить від багатьох факторів:

1. Підготовки до відвідування садка (розповіді про нього, знайомство з вихователями тощо).

2. Фізичного здоров’я (відсутність хронічних хвороб, схильності до застуд).

3. Навичок самостійності (одягання, ходіння «на горщик», володіння виделкою).

4. Режиму дня.

ПІДГОТОВКА ДО ШКОЛИ

(поради батькам майбутніх першокласників)

БЕЗПЕКА ДИТИНИ - СПОКІЙ РОДИНИ