Неділя, 05.12.2021, 04:58
***Вітаємо на сайті ЗАПОРІЗЬКОГО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ОЗДОРОВЧОГО КОМПЛЕКСУ №110***
БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ
ДОШКІЛЬНИЙ ПІДРОЗДІЛ

Головна » 2021 » Жовтень » 14 » 14 жовтня - День визволення Запоріжжя
14 жовтня - День визволення Запоріжжя

14 жовтня - День визволення Запоріжжя від німецько- фашистських загарбників.

14 жовтня Запоріжжя святкує 75 річницю визволення від німецько- фашистських загарбників.

Під час Другої Світової  війни два роки Запорізька область була окупована фашистськими військами. Запоріжжя займало значне місце у планах німецького командування. Для оборони Запоріжжя німці створили Запорізький плацдарм, що став частиною системи німецьких оборонних споруд « Східний вал», який керівництво нацистської Німеччини оголосило неприступною фортецею на шляху наступаючих радянських військ. До середини вересня 1943 року в Запоріжжі знаходилось командування групи армій «Південь».

У боях за визволення Запоріжжя взяли участь війська 12-ї армії генерал-майора О. Данилова, 8-ї гвардійської армії В. Чуйкова  і 3-ї гвардійської армії Д. Лелюшенка, 23-й танковий і 1-й гвардійський механізований корпуси, повітряне прикриття штурмуючих військ здійснювала 17-а повітряна армія під командуванням В.Судця.
Перша спроба прорвати німецьку оборону на Запорізькому плацдармі була здійснена вже 1-2 жовтня 1943 року. Однак цього разу німецьким військам вдалося утримати свої позиції. Наступ на Запоріжжя відновився 10 жовтня і не припинявся до повного визволення лівобережної частини міста 14 жовтня 1943 року . Радянські війська завдали удару силами 8-ї гвардійської армії генерала В. Чуйкова. Однак Запоріжжя ще досить довго продовжувало залишатися фронтовим містом. Розгромлені на лівобережжі німецькі війська закріпились на правому березі Дніпра та о. Хортиця. Під загрозою оточення в ніч з 29 на 30 грудня 1943 року німецькі війська відступили з правобережної частини міста. Запоріжжя було остаточно звільнене.

Вітаємо всіх жителів Запоріжжя з річницею визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Низький уклін всім ветеранам Другої Світової  війни, дітям війни, всім патріотам, які бережуть мирне небо над Україною. Це свято кожного із нас!

Переглядів: 40 | Додав: sh110 | Рейтинг: 0.0/0