П`ятниця, 22.06.2018, 00:48

Головна » 2016 » Листопад » 9 » ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

В Україні сьогодні, 9 листопада, відзначають День української писемності та мови. ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

В Україні сьогодні, 9 листопада, відзначають День української писемності та мови. За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. У День української писемності та мови за традицією: покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю; відзначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Також із 2000 року у цей день у прямому ефірі  "Українського радіо" транслюють "Диктант національної єдності", який може написати будь-який охочий. Відтоді щороку слухачі можуть взяти участь у написанні та з’ясувати, наскільки добре знають мову.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності  – це унікальна подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада.

Популярність радіодиктанту щороку зростає. І найголовніше в ньому – це не перевірка знань і не хизування здобутою високою оцінкою чи отриманим подарунком. Важлива солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків. Цього року на Українському радіо пролунав уже шістнадцятий РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ.

Українське радіо запросило усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи організувати написання у закладі, де ви працюєте або навчаєтеся, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання!

Такі осередки диктанту були створені і в нашій школі. До написання ДИКТАНТУ долучилися усі: і учні, і вчителі та інші працівники школи. На чолі одного з осередків був директор нашого комплексу – Аркадій Григорович, який разом із учнями уважно слухав і теж писав диктант.

8 листопада, напередодні Дня української писемності, в нашій школі урочисто відкрився І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. З зацікавленням учні вчитувалися в завдання, намагалися виконати їх якомога краще. Усі впоралися,  а переможцями стали:

• учениця 8А класу Андрякова Крістіна Михайлівна (вчитель Силка Лідія Сергіївна);
  • учениця 10А класу Курбанова Міная Наїль (вчитель Рухляда Тетяна Василівна);
  • учениці 4Б класу Постой  Аріна Сергіївна і Пилипчук Ангеліна Максимівна (вчитель Боровікова Олена Вікторівна).

Вітаємо учнів та їх наставників  і бажаємо успіхів у ІІ – районному – етапі!

До Дня писемності учні 10-А класу на чолі з учителем української мови та літератури Рухлядою Тетяною Василівною провели урочистий захід, де було репрезентовано витоки свята ( уч. Артюх Ліза), розказано про основоположників мовних традицій (учениці Долгошеєва Варя, Руснак Регіна, Скороход Катерина), про події, що впливали на стан української мови (учні Ткаченко Данило, Сергіюк Данило). Діти представили і творчий конкурс (Юр'єв Костя, Смірнов Міша).

Цього ж дня, 9-го листопада, команда наших учнів брала участь у ІІ етапі VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, який проходив у приміщенні школи №90. До складу команди ввійшли переможці І (шкільного) етапу, а саме:

• Балабуха Юлія Олегівна, 7А кл., вчитель-наставник - Рухляда Тетяна Василівна;
  • Соколенко Дар’я Олександрівна, 8А кл., вчитель-наставник - Силка Лідія Сергіївна;
  • Базикін Олександр Олександрович, 10А кл., вчитель-наставник -Рухляда Тетяна Василівна.

Категорія: Свята | Переглядів: 440 | Додав: irina | Рейтинг: 5.0/1

«  Листопад 2016  »