Вівторок, 23.10.2018, 16:35

Головна » 2017 » Листопад » 9 » ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

В Україні сьогодні, 9 листопада, відзначають День української писемності та мови.    ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

В Україні сьогодні, 9 листопада, відзначають День української писемності та мови. За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. У День української писемності та мови за традицією: покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю; відзначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Також із 2000 рокуу цей день у прямому ефірі  "Українського радіо" транслюють "Диктант національної єдності", який може написати будь-який охочий. Відтоді щороку слухачі можуть взяти участь у написанні та з’ясувати, наскільки добре знають мову.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності  – це унікальна подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада.

Популярність радіодиктанту щороку зростає. І найголовніше в ньому – це не перевірка знань і не хизування здобутою високою оцінкою чи отриманим подарунком. Важлива солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків. Цього року на Українському радіо пролунав уже сімнадцятий РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ.

Українське радіо запросило усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи організувати написання у закладі, де ви працюєте або навчаєтеся, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання!

Такі осередки диктанту були створені і в нашій школі. До написання ДИКТАНТУ долучилися усі: і учні, і вчителі та інші працівники школи. На чолі одного з осередків був директор нашого комплексу – Аркадій Григорович, який разом із учнями уважно слухав і теж писав диктант.

Категорія: Свята | Переглядів: 177 | Додав: sh110 | Рейтинг: 5.0/1

«  Листопад 2017  »