Середа, 27.05.2020, 15:23

Головна » 2020 » Травень » 12 » МІЖНАРОДНІ СВЯТА ТА РІЧНИЦІ У ТРАВНІ
МІЖНАРОДНІ СВЯТА ТА РІЧНИЦІ У ТРАВНІ

15 травня

Міжнародний день сім’ї. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 47 /237

16 травня

День Європи. Відзначається щорічно в третю суботу травня відповідно до Указу Президента України № 339/2003 від 19.04.2003 р.

День науки. Відзначається щорічно в третю суботу травня відповідно до Указу Президента України № 145/97 від 14.02.1997 р.

17 травня

День пам’яті жертв політичних репресій. Відзначається щорічно в третю неділю травня відповідно до Указу Президента України № 431/2007 від 21.05.2007 р.

18 травня

Міжнародний день музеїв. Відзначається щорічно відповідно до рішення ХІ Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв, яка відбулась у травні 1977 р.

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (1944). Відзначається щорічно відповідно до Постанови Верховної Ради України № 792-VIII від 12.11.2015 р.

21 травня

Всесвітній день вишиванки. Неофіційне свято. Відзначається щорічно в третій четвер травня

Кожен українець, мабуть, знає, що таке вишиванка, адже це не просто одяг, а частина душі. Історія національно вбрання українців сягає глибокої давнини. Наші працьовиті пращури завжди вміли створити справжню красу з полотна і ниток.

В давнину вірили, що вишиванка оберігає людину, дарує їй добру долю та здоров'я. Матері вишивали своїм дітям одяг з особливою теплотою та любов'ю. Існують свідчення, що у деяких регіонах країни процес вишивання мав вигляд особливої церемонії. Жінки в процесі молились і вірили, що ці молитви зроблять вишиванку сильнішою та зарядженою тільки позитивними емоціями.

C:\Users\Admin\Downloads\выш1.jpg           C:\Users\Admin\Downloads\выш2.jpg

C:\Users\Admin\Downloads\выш3.jpg

31 травня

Всесвітній день без тютюну. Відзначається щорічно відповідно до рішення ВООЗ WHA 42.19, прийнятого на 42-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я

За деякими свідченнями, на території України тютюн з’явився на початку XVII століття. Але окремі дослідження свідчать про те, що українцям ця рослина була відома задовго до відкриття Америки Колумбом. Козаки завезли її з Азії, і навіть сьогодні в далеких селах та хуторах часом зустрічається тютюн-самосад, нащадок тих часів.

Існує безліч історичних свідчень того, що саме козаки почали поширювати тютюн у Східній Європі. Їхні люльки були найрізноманітнішими: від скромних маленьких «носогрійок» до справжніх витворів мистецтва – «обчеських» люльок, прикрашених коштовностями.

Роком започаткування вітчизняного промислового тютюнництва вважають 1604 рік, місцем – Ромни. В Україні традиційно вирощували переважно великолисті цигаркові та сигарні тютюни.

Нікотин – одна з найсильніших рослинних отрут, основна складова частина тютюнового диму. У чистому вигляді це безбарвна оліїста рідина неприємного запаху, гірка на смак. Вона добре розчиняється у воді, спирті, ефірі й легко проникає крізь слизові оболонки порожнини рота, бронхів, шлунка.

Смертельна доза нікотину для людини – 50-75 мг (1 мг на кілограм маси тіла). Відомо, що кількість нікотину, який надходить із тютюнового диму в організм, становить приблизно 1/25 вмісту його в тютюні.

Ми живемо у складному світі, який постійно нас випробовує на міцність. Здорова сильна духом людина розуміє що життя це боротьба і старається переборювати труднощі. Емоційно слабка і духовно незріла людина панікує перед проблемами, відчуває тривогу, невпевненість і тому алкоголь, наркотики а також тютюн є універсальними протекторами: залежно від потреби розслабляють або стимулюють нервову систему, підвищують судинний тонус, дають почуття задоволення причому фальшиві.

C:\Users\Admin\Downloads\курен1.jpg C:\Users\Admin\Downloads\курен2.jpg

C:\Users\Admin\Downloads\кур3.jpg